- woloviny bez ofiny

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Na cestách > Thajsko

mesto a jeho okolie so známymi plážami a čarokrásnymi ostrovmi

THAJSKO - Krabi a okolie
História v skrstke
Mesto Krabi je bývalá rybárska dedinka, ťahajúca sa pozdĺž pravého brehu rieky Krabi. Ak si urobíte prechádzku po pobreží, ponúkne sa vám pohľad na prístav plný hojdajúcich sa rybárskych lodiek. Večer si pochutíte na dobrotách, nakúpených na nočnom trhu, rozloženom popri hlavnom móle a druhý deň sa vyberiete na pláže, vzdialené len niekoľko kilometrov od centra mesta...a vtedy začne krásna dovolenka!    


Okolie a ostrovy

Okolie Krabi ma neuveriteľnú výhodu - každý si tu príde na svoje. Turistom, ktorí preferujú ubytovanie na pevnine, sa ponúka mys Laem Phra Nang s nádhernými čistými plážami. Naopak cestovatelia, ktorí majú radi nočný život a atmosféru letoviska, mieria na pláž Ao Nang. Treba spomenúť, že práve táto pláž nás nemilo prekvapila - plná nánosov dreva, medzi ktorými ležali turisti na piesku, pretože ešte nikoho z domácich podnikavcov nenapadlo tu rozložiť zopár slnečníkov a ležadiel. Ale výhľad na okolité ostrovčeky a skaly, rastúce priamo z mora, je fantastický.
Ďalšia možnosť, ako prežiť krásnu dovolenku, je ubytovať sa na niektorom blízkom ostrove, napríklad na obľúbenom Phi Phi. Priezračné more, udržiavané pláže pokryté bielym, až jemne múčnym pieskom a bungalovy poväčšine z čisto prírodných materiálov vytvárajú pravú ostrovnú atmosféru.       

Turistické lákadlá...

Ak ste sa vybrali na cesty a precestovali tisícky kilometrov z Európy, určite by ste mali navštíviť:
- fascinujúci národný park Khlong Thom, kde nafotíte nádhernú prírodu
- alebo si schlaďte rozpálenú hlavu v botanickej záhrade, ktorej jaskyne a vodopády sú usídlené v osviežujúcom lese
- možno máte chuť si prenajať malý čln a urobiť si okružnú plavbu po okolitých plážach  
- no absolútna jednotka medzi výletmi je výprava na tri či štyri ostrovy (každá miesta cestovná kancelária má svoj plán cesty, takže si určite vyberiete) zo zástavkami na zaujímavých miestach, pri útesoch a na nádherných plážach, na ktoré budete mať tie najkrajšie spomienky.

Thajské zlato nad zlato...

Fosílie – jedna z najzaujímavejších miest v okolí Krabi. Béžovo sfarbené kusy skál, ktoré z diaľky vyzerajú ako obyčajné kusy betónu, sú v skutočnosti 75 miliónov rokov staré kamene vytvorené zo škrupiniek lastúr. Okolie spestrujú stánky plné výrobkov z mušlí, žraločích zubov, kože a hlavne pravých perál, ktoré sa lovia v okolí. Pretože tu predávané perly nemajú dokonalý guľatý tvar, (a tým sú na trhu bezcenné), predsa len sa našli podnikavci, ktorí ich zasadia do kovu a s tichým súhlasom turistických sprievodcov tvrdia, že je to pravé zlato alebo striebro. Keď krútite hlavou nad nepochopiteľne nízkou cenou, (sprievodcovia, dokonca i tí zo Slovenska, keďže majú zisk z predaja) vám vysvetlia, že ponúkané ,,zlato“ je ,,len“ 14 či 18 karátové a v Thajsku sa za zlato pokladá len 24 karátový žltý kov.
Aj my sme tak naleteli a naše ,,zlaté“ či ,,strieborné“ šperky mali životnosť maximálne pár týždňov. Nuž, nie je všetko zlato, čo sa blyští...

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky