- woloviny bez ofiny

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Na cestách > Thajsko

krásny ostrov s nepredvídateľným počasím  

Stačí 11 hodín letu do Bangkoku, prekonať 6 hodinový časový rozdiel, medzitým si dať na letisku kávičku, sadnúť na druhé lietadlo a po hodinke letu pristanete na krásnom, tropickom ostrove... Vitajte na Ko Samui!
Ak si myslíte, že ostrov žije len z turistického ruchu, nie je to úplne tak. Ne­za­nedbateľnú časť príjmov tvoria divoko rastúce kokosové palmy - domáci tvrdia, že mesačne vyvezú dva milióny kokosov...neuveriteľné, že?

Pravý exotický ostrov – splnený sen...

Ko Samui je malý, ale temperamentný ostrov. S počtom obyvateľov menším ako 50 000 si budete myslieť, že je to miesto, kde sa nič nedeje. No hneď po príchode si uvedomíte, že ste dorazili na ostrov, kde cestovný ruch rastie rýchlejšie ako huby po daždi. Krásne pláže osypané jemným bielym pieskom, romantické lagúny a čistučké more lákajú tisíce turistov ročne. V strede ostrova sa týčia zelené kopce porastené kokosovými palmami, ktoré sa mixujú s tropickou flórou. Za návštevu stojí Opičí háj, vodopád Hin Lad, morský národný park či sladkovodné jazero. Ostrov je určený pre romantikov, ale i pre mladšiu generáciu, na ktorú tu čakajú mnohé večerné kluby a diskotéky.

doslova a do písmena – drahá realita...

Prvé dojmy z ostrova - úžasné! Hneď po prílete vás zaleje teplo sprevádzané s vysokou vlhkosťou. Pocit exotiky prináša i letisková hala, ktorá pripomína krásny prímorský domček s bambusovými doplnkami. Okolie letiska tvorí udržiavaný trávnik s rôznymi kvetmi, a spoločne to vyvoláva príjemnú dovolenkovú atmosféru.  
Nájsť primerané ubytovanie môže byť problém, pretože poväčšine sa menej solventným turistom ponúkajú bungalovy zbúchané z plechu (s prostou kovovou posteľou, pripomínajúce mučiarenskú izbu) za nenormálnu cenu, a sen o tropickej dovolenke sa mení na drahú realitu.
Ak by ste si chceli dopriať trochu luxusu, len pre informáciu, cena za ubytovanie v nádherných rezortoch, v ktorých bývajú iba šialene bohatí ľudia, sa pohybuje v niekoľkých stovkách eur za noc.

Tropický ostrov – tropické počasie

Počasie na Kho Samui je nepredvídateľné hádam ako nikde inde na svete. I keď obloha vyzerá sľubne - sem tam nejaký mráčik, len čo urobíte dva kroky z hotela, začne poprchávať a ani nie za minútu zažijete najväčší monzún za posledných 100 rokov. Keď začne pršať, tak leje ako šialené, stačí chvíľa a chodníky i cesty sú ponorené pod vodou. Všade tečie bahnitá voda miestami siahajúca po kolená, pod nohy sa pletú vetrom oblámané palmové listy. Dáždnik síce kryje hlavu, no zvyšok tela je do nitky premočený. Po 5-tich minútach zúfalého boja so silným vetrom je aj ten najväčší dobrodruh zničený a vysilený ako stroskotanec...

Vyberte sa do národného parku

Väčšina turistov si kráti chvíle vodnými radovánkami, alebo prostým polihovaním na pláži. No ak vaše srdce zatúži po nejakom tom dobrodružstve, neváhajte a vydajte sa do krásneho morského národného parku Ang Trong, ktorý tvorí viac ako 80 ostrovčekov. Minulosť tohto súostrovia je napodiv pestrá - kedysi slúžilo ako útočisko pre pirátov, neskôr bolo základňou pre thajskú kráľovskú námornú flotilu. Dnes je oblasť vyhlásená za národný park, ktorý návštevníkom bezpochyby vyráža dych. Niet divu, vďaka erózii jemného vápenca tu vznikli jaskyne a skalné útvary z diaľky pripomínajúce tulene, nosorožce či zhrbenú ženu.
V okolitých vodách sa preháňajú desiatky delfínov, ktoré sa však boja ľudí, pretože ich miestni rybári lovia pre ich vraj chutné mäso. Pláže a vnútrozemie sú domovom pre dlhochvosté makaky, divoké prasiatka, morské vydry či rôzne jašterice. Národný park je známy svojimi nádhernými zákutiami, veď hollywoodskych tvorcov natoľko očaril, že práve tu natočili známy film Pláž s Leonardom Di Capriom.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky