- woloviny bez ofiny

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Na cestách > Thajsko

THAJSKO - Hua Hin

Hua Hin patrí medzi staršie letoviská a je tak krásne, že aj kráľovská rodina si tu zriadila svoje letné sídlo. Vďaka stále priaznivému počasiu si sem chodí oddýchnuť nielen samotný panovník, ale aj bangkocká mládež či elita. Pre menej majetných cestovateľov sú pripravené malé, útulné penzióniky, pre tých bohatších čakajú luxusné rezorty. Okrem toho mestečko láka ročne i niekoľko tisíc západných turistov, čo je dôkazom toho, že Hua Hin sa oplatí navštíviť.

Hua Hin je tropické letovisko...

Mesto, ktoré očarilo svojou jedinečnosťou nejedného cestovateľa. Cez týždeň na pláži panuje pokojná pohoda. Potom sa však dorúti vlak z Bangkoku, väčšinou, aby sme nezabudli, že sme v Ázii, s hodinovým meškaním, z ktorého povyskakujú desiatky mladých ľudí a okamžite zaplnia pláže svojou prítomnosťou, smiechom a hudbou. Thajská mládež je však veľmi slušná a do Hua Hin si prichádza oddýchnuť od školy, povinností i od rodičov.
A potom, v nedeľu, sa opäť naplnia vlaky - smer Bangkok - a zase nastane pohoda a neopakovateľné ticho.

KEĎ SA HLÁSI ŽALÚDOK

Určite najväčším lákadlom mesta sú, teda aspoň podľa počtu ,,zúčastnených okoloidúcich“, tri nočné trhy. Prvý je viac menej miestny, rozprestiera sa neďaleko nemocnice a turisti sem chodia málo alebo vôbec. Je to na ich škodu, pretože preplnené misy, hrnce a stoly plné čerstvo uvareného mäsa, polievok, thajských želé zákuskov a iných dobrôt potešia nejeden lačný žalúdok.
Druhý trh, na ulici smerom k vlakovej stanici, je taktiež plný jedla. Podobá sa na naše jarmoky a všade vyvoniava grilované mäsko, takzvané barbecue. Sú to vlastne vysunuté terasky miestnych reštaurácii, ktoré ožívajú úderom sedemnástej hodiny. Len pár minút stačí na to, aby vám kuchár a skvelá obsluha pripravili chutnú kuracinku, bravčové mäsko, či výborné plody mora.
No a tretí, môžeme povedať nočný trh (stánky rozkladajú tiež okolo sedemnástej), je plný suvenírov, ručných výrobkov, cd-čiek a všetkého, čo len trh môže ponúkať. Takže – ,,vzhůru” do nakupovania!     

PRICHÁDZA NOC, ULICE OŽÍVAJÚ...

O thajských go-go baroch a ,,tanečniciach“ bolo toho popísaného dosť. Hua Hun je však iné, môžeme povedať, že je ešte nepreplnené a neskazené. V meste neprevláda ,,neónová architektúra“, i keď nočných barov je tu, ako v každom thajskom meste, dostatok.
Ten, kto dychčí po divokej zábave, určite nevynechá miestne bary, ktoré priťahujú mnoho západných turistov túžiacich nielen po vychladenom pivku, ale hľadajú aj trochu ,,lásky“. Veď Hua Hinské dievčence sú známe tým, že sú úprimnejšie, otvorenejšie a hlavne, lacnejšie ako v ostatných mestách. Okrem nich sú skoro všetky bary vybavené biliardom, šípkami, televíziou a samozrejme, dobrou hudbou, zaručujúcou zábavu až do rána.

HUA HIN MÁ NEOBYČAJNÉ ČARO...

More, more a zase more. I tak by sa to dalo povedať. Na­šťastie Hua Hin myslí aj na takých turistov, ktorí chcú akčne prežiť deň.
Tak napríklad, na každom rohu je požičovňa motoriek a neďaleko nádherný vo­dopád Pala-u, známe plávajúce trhy, či národný park Khao Sam Roi Yot.
Na svoje si prídu aj milovníci golfu, pretože práve tu sa thajský golf zrodil. V okolí sa nachádza päť golfových ihrísk, ktoré sú bezpochyby na medzinárodnej úrovni.  
A žiadny milovník romantiky nevynechá večernú prechádzku po pláži, kde v mysly pohladí príjemný šum mora.
Hua Hin je od hlavného mesta vzdialené len pár hodín jazdy vlakom a bol by hriech sa tu nezastaviť.
Veď je to mesto, kde sa každý cestovateľ určite rád vráti...

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky