- woloviny bez ofiny

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Tak, ako všetko okolo nás sa časom mení, aj Woloviny za tie roky, ktoré sú na trhu, prešli nemalými úpravami. Nikto nevie, ako a koho napadlo vydávať humoristický časopis, ale asi to nebola až taká ťažká myšlienka, keďže humor človeka sprevádza od nepamäti.V minulosti Woloviny vychádzali pod vydavateľstvom Delta Trenčín. My sa ale zameriame na obdobie, keď začali vychádzať pod terajším vydavateľom
                                   

Ivan Martinka – AJATEX


Po necelej dvojročnej prestávke, v apríli 1998 vyšlo prvé číslo pod vedením Ivana Martinku. Bol to čiernobiely mesačník na klasickom novinovom papieri so 16-timi stranami a s jednou doplnkovou farbou na titulnej strane. Po nejakej dobe, keď si tento titul získal srdcia ,,smiechu chtivých“ ľudí, teda v januári 2000 sa Woloviny vyfarbili, presnejšie začali vychádzať s farebnou obálkou a s niekoľkými farebnými stranami vo vnútri a tak sa rozrástli na 24 strán. Medzičasom sa rozrástla aj ,,skupina“ prispievateľov, kresličov, fejtonistov a iných, vďaka ktorým sa obsah uverejnených príspevkov uberal rôznymi, no zakaždým humornými cestami. Od roku 2003 sa Woloviny vydávali v plnej farbe na 32 stranách. Napokon, od začiatku roka 2006 pribudla 130gr. polagovaná obálka, takže počet strán dosiahol 36. Vďaka novým technickým vymoženostiam a pracovnému nasadeniu sa viditeľne zlepšila grafika, prišli nové nápady a nové tematické okienka.
Taktiež pribudli kresliči z Čiech, Poľska, ale aj ďalekého zahraničia (Izrael, Egypt, India...), ktorí pestro obohacujú stránky časopisu.Woloviny sa menia každým dňom a smelo môžeme povedať, že inovácie pretrvávajú neustále.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky